piątek, 12 kwietnia 2013

a no witaam ;d 
dziś trochę o dredach ;d. w teraźniejszych czasach może i nie są one tak modne jak te GRZYWECZKI , ale  są świetne ! ;d 

<3. lubicie Kamila ? *.* ;>


dla kogo mogą one być ? ;> 
Dredy może mieć każdy, bez względu na płeć, wiek, zainteresowania, ideologię, wyznanie, przynależność do subkultury, orientację seksualną... itd. Dredy są "znakiem rozpoznawalnym" wśród Rastafarianów ale wcale nie oznacza to, że jest to fryzura zastrzeżona wyłącznie dla nich. Dredy można zrobić na każdej głowie, niezależnie od tego jakie kto posiada włosy: proste, kręcone, długie, krótkie, rzadkie, gęste... oczywiście ma to wpływ na ostateczny wygląd dredów - najlepsze efekty są przy gęstej czuprynie... ^^


a tutaj macie taki krótki opis ich tworzenia :

Dredy tworzy się zwykle tapirując grzebieniem i skręcając rękoma czyste, suche włosy. Dredy nie są od razu zbite, potrzebują czasu aby "dojrzeć", wtedy stają się jednolite i nie można odróżnić w nich pojedynczych włosów. Istnieją też inne metody wykonania, takie jak filcowanie ostrą wełną warkoczyków albo prostych włosów (bardzo długi proces ale efekt dobry), lub szydełkowanie (włosy wciąga się do środka natapirowanego pasma za pomocą szydełka grubości 0,5 do 0,85). W zakładach fryzjerskich można także spotkać tzw. "syntetyczne dredy" (sztuczne) które jednak znacznie ustępują jakością naturalnym. Nie są też uznawane przez Rastafarian. Zarówno syntetyczne i naturalne dredy wymagają dużej higieny i długotrwałej pielęgnacji. Higieniczne jest też robienie dredów z warkoczyków.


co robić gdy już je mam ? DBAĆ ;3
Najczęstsze pytanie, które słyszy posiadacz dredów... "czy to się myje??" Tak, tak... dredy się myje . Co prawda pierwsze mycie powinno nastąpić miesiąc po zdredowaniu (ewentualnie 3 tygodnie), potem ten czas się skraca. Potem , gdy dredy są bardziej dojrzałe , można je myć kiedy się chce , ale najlepiej raz w tygodniu . Dredy najlepiej jest myć najprostrzymi szamponami . Niektórzy sądzą , że najlepiej jest myć je szarym mydłem , lecz jednak potem powstaje nieciekawy łupież ; /
Ważne jest DOKRĘCANIE . 
Tu głównie będziemy posługiwać się szydełkiem i siłą własnych rąk. Wystające włoski z dredów wciągamy szydełkiem. Rozwalające się końcówki także zakańczamy szydłem. Odrosty dokręcamy w ten sposób, że bierzemy dredka między środkowy a wskazujący palec i ruchem okrężnym kręcimy przy skórze głowy do zmechacenia - potem pomagamy sobie szydełkiem.




troszkę historii : pierwsze dreAdy ; ]

Pierwsze dready pojawiły się na głowach Rastamanów z Jamajki prawdopodobnie w roku 1945, kiedy to w jednej z gazet pojawiło się zdjęcie członków plemienia Masajów z Afryki, którzy mieli poskręcane i zmatowione włosy. Pierwsi Rasta szybko utożsamili się z wojownikami afrykańskimi walczącymi o wolność i.... też zapuścili dready. Wpływ na Jamajczyków mieli tez Hinduscy emigranci z Indii, którzy przybywali jako tania siła robocza do pracy na Jamajce. Byli to ludzie oddani Bogu - noszący długie dready na głowie i brodzie.



to chyba na dzisiaj wszystko o dredach ; ) więcej szukajcie w internecie lub w innych źródłach ;3

LiLa <3

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz